Citāts no grāmatas „Daba ārstē”, Dr. D. R. Gala, Dr. Dhirens Gala, Dr. Sandžejs Gala, Turība, Rīga 2012
„Mēs dzīvojām “tūlītējā” civilizācijā. Mēs sagaidām tūlītēju apkalpošanu, tūlītēju ēdienu, tūlītējus rezultātus. Mēs pieprasām arī tūlītēju atvieglojumu sāpju vai slimības gadījumā. Ja cilvēks ir depresijā, viņš vēlas tūlītēju enerģijas pieplūdumu (enerģijas tabletes). Ja viņš ir noguris, viņš grib tūlītēju atpūtu (nomierinošu līdzekli vai miega zāles). Ja viņš ir inficējies, viņš grib tūlītēju izārstēšanos (antibiotikas). Pašreizējais sauklis ir: ‘Dari kaut ko tūlīt”. Zāļu industrija un praktizējošie mediķi to apzinās un izmanto šo saukli savā labā. Mēs neņemam vērā, ka slimība radusies ilgstošu Dabas likumu pārkāpumu rezultātā, piemēram, neveselīgu ēdienu lietošanā un kaitīgu paradumu piekopšanā. Rezultātā arī ārstēšanai ir nepieciešams attiecīgs laika posms. Caurmēra cilvēks nemaz nav gatavs mainīt savu dzīves veidu, lai saglabātu vai atgūtu veselību. Viņš turpina rosināt slimību, pārkāpjot katru veselīga dzīves veida likumu. Kad slimība ir klāt, viņš dara visu iespējamo, lai to pārvarētu ar zāļu palīdzību. Lielākā daļa ārstu apliecinās, ka cilvēki nemaz nevēlas reāli atgūt veselību. Kad viņi sasirgst, viņi domā vienīgi par to, lai salāpītu savu veselību, apslāpējot slimības simptomus. Tiklīdz viņi jūt kādu atvieglojumu, tā atgriežas pie vecajiem paradumiem un atkal nododas pārmērībām. Mēs jau esam uzsvēruši, ka neviena slimība nerodas pēkšņi. Slimība, kas izpaužas šodien, ir attīstījusies jau ilgu laiku. Tāpēc ir tikai dabīgi, ka arī ārstēšanai ir vajadzīgs noteikts laiks. Taču Dabas dziedniecībai ir nepieciešams mazāk laika, lai izārstētu, nekā cilvēkiem varētu šķist. Saaukstēšanās, klepus, gripa, drudzis, augoņi un citas šādas sūdzības ir izārstējamas tikai ar dažu dienu badošanos. Pat no hroniskām kaitēm var atbrīvoties diezgan ātri, pieņemot sabalansētu badošanās, diētas maiņas, vingrošanas, hidroterapijas un citu ārstēšanās procedūru plānu. (...)
Dabas dziedniecisko sistēmu nelaime ir tā, ka cilvēki tās pieņem kā pašu pēdējo glābiņu, izmēģinājuši visas citas sistēmas, un līdz ar to pārvērtuši savu organismu graustā, izdzēsuši tā Dzīvības spēka liesmu, lietojot milzumu visdažādāko zāļu un viņi gaida, ka Dabas dziedniecība panāks tūlītēju izārstēšanu. Šiem cilvēkiem veicas, jo Dabas dziedniecība tos nepieviļ, bet atbrīvo tos no slimībām nereti daudz ātrāk nekā to varētu gaidīt.
Katram Dabas dziednieciskajam pasākumam ir tikai viens mērķis: stiprināt organisma dabīgās spējas pretoties slimībām, proti, aktivizēt Dzīvības spēku un atbrīvoties no ķermenī uzkrātajām indēm. Izārstēšanās ar Dabas dziednieciskajām metodēm ir zīme, ka organisma Dzīvības spēks ir nostiprināts. To pierāda arī fakts, ka pēc ārstēšanās ar dabiskajiem līdzekļiem cilvēks ilgu laiku ir pasargāts no slimībām.
Dabas dziedniecība mudina cilvēkus aktīvi rūpēties par savu veselību. Pacientam, kas griežas pie ģimenes ārsta pēc zālēm, ir mēma statista loma, turpretī Dabas dziedniecības sistēmā pacientam ir jāspēlē galvenā loma un kritiski jāanalizē slimības gaita, savas diētas paražas, savu dzīves veidu utt. Tādējādi viņš tiek iesaistīts šajā procesā.”
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru