Delikāts jautājums: Cik bieži Tev ir vēdera izeja? Vai tiešām tā ir katru dienu?
Lai nodrošinātu savu organismu ar spēku un enerģiju, cilvēki ēd. Apēstā pārtika nonāk mūsu gremošanas sistēmā, kur notiek dažāda pārstrādes procesi.
Tievajā zarnā notiek barības vielu galīgā sašķelšanu un uzsūkšana. Galvenokārt, tas ir iespējams pateicoties dažādām gremošanas sulām, ko saražo mūsu organisms. Tiek pārveidotas un sašķeltas visas uzturvielas līdz organismam „saprotamām” vienībām, lai tās varētu uzsūkt un tad izmantot enerģijas un siltuma „ražošanai”. Varētu teikt, ka uzturs ir mūsu „malka” .
Viss , kas paliek pāri – nesagremotā pārtika, žults un arī atkritumvielas, kas izdalījušās caur zarnu gļotādu, - nonāk mūsu resnajā zarnā. Kopumā resnajā zarnā notiek ūdens un sāļu uzsūkšana, atkritumvielu un fekāliju masas veidošanās. Resnajā zarnā dzīvo daudz un dažādas baktērijas, kas veicina nesagremotās pārtikas un atkritumvielu pūšanas un rūgšanas procesus, tādejādi veicot vienu no dabiskās aprites posmiem barības ķēdē. Veselīga cilvēkam resnās zarnas muskulatūra, ienākot atkritumvielām, dabīgi tās stumj laukā no mūsu organisma.
Nepilnvērtīga atpūta, neveselīga pārtika, stress... šo sarakstu var turpināt un turpināt. Tas viss ved pie tā, ka organisms netiek galā ar uzlikto slodzi. Rezultātā uz resnās zarnas sieniņām sāk veidoties izgulsnējumi. Resnajā zarnā notiekošo rūgšanas un pūšanas procesu rezultātā, veidojas dažādi toksīni, un, ja pārskatāmā periodā netiek no organisma izvadīti, bet paliek pielipuši pie zarnas sieniņām, tie iekļūst asinsritē un var izplatīties tālāk organismā.
ASV tikai veikts pētījums. Tā laikā ārsti veica līķa sekciju 284 mirušajiem, kuru nāves iemeslā bija norādītas zarnu saslimšanas un arī citas problēmas. Tika veikta arī sekcija mirušo zarnām un tika konstatēts, ka 256 no 284 mirušajiem, resnās zarnas bija pārpildītas ar ļoti cietu un smakojošu fekāliju masu. Šī masa bija tik cieta, radot spiedienu uz resnās zarnas sieniņām, kā rezultātā resnās zarnas diametrs bija pat dubultojies. Fekāliju masas vidū bija palicis pavisam neliels šaurs kanāls, caur kuru bija notikusi defekācija. Šie cilvēki pavisam noteikti jau sen nebija varējuši pilnvērtīgi nokārtot savas dabiskās vajadzības...
Viedokļi dalās. Daļa speciālistu uzskata, ka ir normāli, ja vēdera izeja ir reizi dienā, bet citi, ka vēdera izejai ir jābūt tik pat reizes, cik ēdienreizes. Tomēr skaidrs ir viens: lai cilvēks varētu būt vesels un normāli funkcionēt, vēdera izejai vismaz reizi dienā ir jābūt!
Viedais vīrs Hipokrāts jau izsenis ir teicis: „Nāve sākas resnajā zarnā”. Un turpat sākas arī mūsu vitalitāte, veselība un arī jaunība!
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru