Pastāv viedoklis par to, ka enerģisks un spēkpilns cilvēks ir tikai tad, ja ir kārtīgi paēdis. Bet tā nebūt nav - ja cilvēks ir labi paēdis, tad organisms koncentrē spēkus uzņemtās pārtikas pārstrādei. Nereti pēc sātīgas maltītes jūtamies miegaini un ir grūti koncentrēties.
Ir pierasts, kas slimības laikā visi visapkārt mēģina pierunāt „nu apēst vismaz kaut ko”. Bet organisms ir pietiekoši gudrs – kad ir temperatūra, saaukstēšanās, gripa vai noris jebkāda veida cīņa ar mikroorganismiem vai saslimšanām mūsu ķermenī, cilvēkam (un arī dzīvniekam) nav apetītes. Tas ir normāli! Organisms koncentrē spēkus, lai iztīrītos, bet pārtikas pārstrādes process arī prasa spēku un enerģiju. Kad būs pabeigta cīņa vai tiks panākts progress, apetīte pati atgriezīsies. Līdz tam mirklim nevajadzētu likt organismam papildus slodzi.
Sabiedrībā pastāv stereotipi par badošanos. Ir viedoklis, ka badošanās samazina organisma spēku un enerģiju. Tā nebūt nav! Regulāra atslodze (piem., vienu reizi nedēļā) ir kā tehniskā apkope mūsu ķermenim. Tiek dota iespēja izvadīt nevajadzīgo un atpūsties no pārstrādes darba.
Ja atslodzi veic pareizi, tad pat badojoties vairākas dienas pašsajūta tikai uzlabojas – ir viegluma sajūta, domas un idejas galvā raisās viegli, ir labāks miegs, ir vieglāk koncentrēties un ir liels enerģijas lādiņš.
Atslodze ir pielietojama gan organisms ilgtspējas saglabāšanai, gan saslimšanu gadījumos, lai palīdzētu organismam atjaunot dzīvības spēkus.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru